שותפויות

יוזמת "התקווה הישראלית" של הנשיא ריבלין

מיזם קו-אימפקט נבחר על ידי נשיא ישראל ,ראובן ריבלין, כשותף לקידום תעסוקה ערבית. שותפות זו כוללת קשר הדוק ומתמשך עם צוות הנשיא על מנת לעבוד על ביקורים משותפים, ישיבות ואירועים התומכים בתעסוקה ערבית. מיזם קו-אימפקט מארח כנס מעסיקים שנתי בשיתוף עם בית הנשיא, בו חברות העובדות בשותפות עם קו-אימפקט מציגות בפני הנשיא את התקדמותן בדרכן לפריצת דרך בתעסוקה ערבית.

המשרד לשוויון החברתי

קו-אימפקט הוא מיזם משותף עם הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי.

המועצה העסקית

המועצה העסקית הוקמה בשנת 2019 במטרה להוביל את החשיבה האסטרטגית במיזם ועל מנת להוות, הלכה למעשה, את הפנים הציבוריות של העשייה שלנו. יחד, אנו מובילים חזון של תעסוקה שוויונית והולמת עבור החברה הערבית במגזר העסקי בישראל.  

המועצה העסקית מונה כ-100 חברים מבכירי המשק, המזדהים עם חזון קו אימפקט, המעורים בעבודת השינוי החברתי הנעשית בשטח ומסייעים כשותפים להובלה האסטרטגית של המיזם. בנוסף, חברי המועצה העסקית משמשים כ"משמיעי קולו" של המגזר העסקי לגבי צרכים, אתגרים, הזדמנויות ושיתופי פעולה בין-מגזריים.

המועצה העסקית מורכבת ממנכ"לי חברות הליבה של המיזם ומאנשי עסקים בכירים במשק, ערבים ויהודים כאחד.

הנהגת המועצה העסקית:

עופרה שטראוס – נשיאת המועצה העסקית

רים יונס – יו"ר משותפת

עודד גרא – יו"ר משותף

תוכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג של קו אימפקט מפגישה בין צעירים (מנטים) העובדים במגזר העסקי למנטורים בכירים בעלי ניסיון ניהולי רחב במשק. זוהי פלטפורמה והזדמנות חד פעמית להרחבת אופקים וליצירת קשר אישי ומקצועי החוצה קהילות, דורות ומגזרים.

הצמדים בתוכנית (מנטי-מנטור) הם של יהודי וערבי ויחסי המנטורינג טומנים בחובם פתיחת דלתות, רישות חברתי ומקצועי וחניכה ניהולית. במקביל לכלים המעשיים המוענקים בתוכנית המנטורינג, מתקיים הליך לימודי וייעוצי אודות אתגרים והזדמנויות בתעסוקת החברה הערבית.

פורום העמותות

בשינוי החברתי של קו אימפקט שותפות עמותות מובילות בתחום התעסוקה בחברה הערבית, אשר חרטו על דגלן נושאים המשיקים ומשלימים למיזם – הכשרה, חברה משותפת, השכלה גבוהה, חינוך, גיוון ועוד.

פורום העמותות מקיים פעילויות בקהילה בתחום התעסוקה, ומייצג את החברה הערבית ואת המתרחש בשטח בדיונים חוצי מגזרים (עסקי, ציבורי, שלישי, פילנתרופיה). כמו כן, פורום העמותות פועל לפיתוח ויישום כלים להובלת שינוי אמיתי בקרב מעסיקים ומועמדים מהחברה הערבית.

העמותות החברות בפורום:

יוזמות אברהם
הגייק
עמותת תפוח
hasoub
אקורד
בעצמי
על פנר
it works
קו משווה
לחיות יחד
סיכוי
צופן

אקדמיה

תפקידה של האקדמיה בהובלת השינוי החברתי-תעסוקתי הוא משמעותי בזכות היותה מעסיק מגוון ומקור למועמדים איכותיים להשמה בחברות הליבה של המיזם.
אנו פועלים ליצירת יעדי השמה של עובדים מהחברה הערבית במוסדות אקדמאיים, משתתפים בכנסי תעסוקה ואירועים רלוונטיים בתוך המוסדות, מקיימים ימי "זרקור" ייעודיים אצל המעסיקים במיזם בהתאם לפקולטות ומנהלים מגוון שיתופי פעולה עם גורמים נוספים.

מוסדות אקדמיים השותפים במיזם קו אימפקט:

המכללה האקדמית תל אביב יפו
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת חיפה
הטכניון

אנו מקיימים שיתופי פעולה עם מגוון גורמים נוספים: היחידה לשוויון הזדמנויות בטכניון, צופן, קו-משווה, יוזמת "תקווה ישראלית" של הנשיא ריבלין, תכניות ייעודיות לסטודנטים דוגמת "הצעד הבא" וכן מועדוני סטודנטים.

קהילה

השותפות עם הקהילה הכרחית וחיונית בקידום שינוי חברתי ופריצת דרך בתעסוקה הולמת בחברה הערבית. מיזם קו-אימפקט פועל נמרצות למען יצירת אקלים חברתי משתף, המאופיין ביצירת מרחבי השפעה ושיתופי פעולה מקצועיים העוסקים בשיח חברתי מודע ומושכל אודות קידום התעסוקה בחברה הערבית.

החיבור עם הקהילות מאפשר לנו הבנה טובה יותר אודות הצרכים והאתגרים הקיימים בשטח ומאפשר לנו לפתח תוכניות עבודה מתאימות ברמה המקומית מתוך רגישות תרבותית ועקרונות של הדדיות, העצמה והפעלה חברתית. 

פורום צעירים

פורום הצעירים המוביל והחדשני של קו אימפקט הוא בית למנהיגות משפיעה וצומחת. הפורום מונה כ-300 חברים ומורכב ממנהלים, אקדמאים ויזמים צעירים, מובילים ומנוסים בתחומם, הרואים בקידום החברה הערבית כייעודם האישי. הפורום משמש כרשת חברתית ונטוורקינג המבוססת על ערכים משותפים. חברי הפורום נמצאים בחזית העשייה וההשפעה בתחומם והצליחו, כל אחת ואחד בדרכו, לפרוץ את תקרת הזכוכית.

החזון של הפורום מבוסס על העצמת תחושת המסוגלות של צעירים מהחברה הערבית להגשמת קריירה מקצועית וניהולית תוך הובלת שינוי חברתי. חברי הפורום מסייעים באיתור והכשרת עתודות ניהול, הרחבת רשת הנטוורקינג וקידום פרויקטים חברתיים, תעסוקתיים וכלכליים בעלי אימפקט בחברה הערבית.

שיתופי פעולה