שותפויות

המשרד לשוויון החברתי

קו-אימפקט הוא מיזם משותף עם הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי. שותפות זו כוללת התייעצויות אסטרטגיות, מטרות משותפות וחזון אחד של פריצת דרך בתעסוקת ערבים במגזר הפרטי בארץ. אנו שותפים הן בעשייה והן באמונה כי פיתוח כלכלי של החברה הערבית יביא לצמיחה אדירה בכלכלה הישראלית הכללית.
המשרד לשוויון חברתי וקו-אימפקט מממנים יחד את עבודת העומק בחברות- עליה בנויה תשתית העבודה אשר יוצרת את השינוי העמוק המיוחל בחברות. אנו מאמינים כי העבודה המשותפת שלנו תועיל לחברה הערבית והכללית ביתר שאת ולטווח ארוך.

בית הנשיא - יוזמת "התקווה הישראלית" של הנשיא ריבלין

קו-אימפקט נבחרה על ידי נשיא המדינה , מר' ראובן ריבלין, כשותפה לקידום תעסוקה בחברה הערבית. שותפות זו כוללת קשר הדוק ומתמשך עם צוות הנשיא על מנת לעבוד על ביקורים משותפים, ישיבות ואירועים התומכים בתעסוקת עובדים מחברה  ערבית. במסגרת שיתוף הפעולה, קו-אימפקט מארחת כנס מעסיקים שנתי, בו חברות העובדות בשותפות עם קו-אימפקט מציגות בפני הנשיא את התקדמותן בדרכן לפריצת דרך בתעסוקה בחברה הערבית. 

המועצה העסקית

המועצה העסקית הוקמה בשנת 2019 במטרה להוביל את החשיבה האסטרטגית במיזם ועל מנת להוות, הלכה למעשה, את הפנים הציבוריות של העשייה שלנו. יחד, אנו מובילים חזון של תעסוקה שוויונית והולמת עבור החברה הערבית במגזר העסקי בישראל.  

המועצה העסקית מונה כ-100 חברים מבכירי המשק, המזדהים עם חזון קו אימפקט, המעורים בעבודת השינוי החברתי הנעשית בשטח ומסייעים כשותפים להובלה האסטרטגית של המיזם. בנוסף, חברי המועצה העסקית משמשים כ"משמיעי קולו" של המגזר העסקי לגבי צרכים, אתגרים, הזדמנויות ושיתופי פעולה בין-מגזריים.

המועצה העסקית מורכבת ממנכ"לי חברות הליבה של המיזם ומאנשי עסקים בכירים במשק, ערבים ויהודים כאחד.

הנהגת המועצה העסקית:

עופרה שטראוס – נשיאת המועצה העסקית

רים יונס – יו"ר משותפת

עודד גרא – יו"ר משותף

תוכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג של קו אימפקט מפגישה בין צעירים (מנטים) העובדים במגזר העסקי למנטורים בכירים בעלי ניסיון ניהולי רחב במשק. זוהי פלטפורמה והזדמנות חד פעמית להרחבת אופקים וליצירת קשר אישי ומקצועי החוצה קהילות, דורות ומגזרים.

הצמדים בתוכנית (מנטי-מנטור) הם של יהודי וערבי ויחסי המנטורינג טומנים בחובם פתיחת דלתות, רישות חברתי ומקצועי וחניכה ניהולית. במקביל לכלים המעשיים המוענקים בתוכנית המנטורינג, מתקיים הליך לימודי וייעוצי אודות אתגרים והזדמנויות בתעסוקת החברה הערבית.

פורום העמותות

פורום העמותות כולל בתוכו 12 עמותות וארגונים המובילים בתחומי תעסוקה ומדיניות. אשר חרטו על דגלן קידום החברה הערבית בעיקר דרך התעסוקה, דרך הכשרות, בניית חברה משותפת, קידום סטודנטים ובוגרים וחיבורם לשוק התעסוקה, גיוון ועוד.

פורום העמותות מקיים פעילויות בקהילה בתחום התעסוקה, ומייצג את החברה הערבית ואת המתרחש בשטח בדיונים חוצי מגזרים (עסקי, ציבורי, שלישי, פילנתרופיה). כמו כן, פורום העמותות פועל לפיתוח ויישום כלים להובלת שינוי אמיתי בקרב מעסיקים ומועמדים מהחברה הערבית.

העמותות החברות בפורום:

12
11
תפוח
Hasoub Logo (1)
8
a111
אלפנאר
5
לוגו חדש JPEG 2022
סיכוי אופוק
1

אקדמיה

תפקידה של האקדמיה בהובלת השינוי החברתי-תעסוקתי הוא משמעותי בזכות היותה מעסיק מגוון ומקור למועמדים איכותיים להשמה בחברות הליבה של המיזם.
אנו פועלים ליצירת יעדי השמה של עובדים מהחברה הערבית במוסדות אקדמאיים, משתתפים בכנסי תעסוקה ואירועים רלוונטיים בתוך המוסדות, מקיימים ימי "זרקור" ייעודיים אצל המעסיקים במיזם בהתאם לפקולטות ומנהלים מגוון שיתופי פעולה עם גורמים נוספים.

מוסדות אקדמיים השותפים במיזם קו אימפקט:

לוגו האקדמית ת.א יפו
3
4
1

חברה ערבית

השותפות עם החברה הערבית הכרחית וחיונית בקידום השינוי החברתי ופריצת הדרך בתעסוקה הולמת. קו-אימפקט פועלת נמרצות למען יצירת אקלים חברתי משתף, המאופיין ביצירת מרחבי השפעה ושיתופי פעולה מקצועיים העוסקים בשיח חברתי מודע ומושכל אודות קידום התעסוקה בחברה הערבית.

החיבור עם הקהילות המקומיות מאפשר לנו הבנה טובה יותר אודות הצרכים והאתגרים הקיימים בשטח ומאפשר לנו לפתח תוכניות עבודה מתאימות ברמה המקומית מתוך רגישות תרבותית ועקרונות של הדדיות, העצמה והפעלה חברתיתMashbak - Co impact community

קהילת "משבק", הינה קהילת קריירה מובילה וחדשנית של קו אימפקט, שמטרתה להוביל את החברה הערבית בכל גווניה לסטטוס כלכלי חברתי מתקדם יותר, באמצעות פיתוח מנהיגות עסקית מוכשרת במגזר הפרטי שתפעל מתוך שליחות לקידום תעסוקה הולמת דרך שילובם וקידומם של טאלנטים בעמדות מפתח בחברות העסקיות בדגש על למידה, רשתיות ויוזמות.

הקהילה מונה כ-450 חברים ומנהלים, אקדמאים ויזמים צעירים, מובילים ומנוסים בתחומם, הרואים בקידום החברה הערבית כייעודם האישי. הקהילה משמשת כרשת חברתית ונטוורקינג המבוססת על ערכים משותפים. חברי הקהילה נמצאים בחזית העשייה וההשפעה בתחומם והצליחו, כל אחת ואחד בדרכו, לפרוץ את תקרת הזכוכית.

החזון של הקהילה מבוסס על העצמת תחושת המסוגלות של הטאלנטים מהחברה הערבית להגשמת קריירה מקצועית וניהולית תוך הובלת שינוי חברתי. חברי הקהילה מסייעים באיתור והכשרת עתודות ניהול, הרחבת רשת הנטוורקינג וקידום פרויקטים חברתיים, תעסוקתיים וכלכליים בעלי אימפקט בחברה הערבית.

שיתופי פעולה

הסכמי השלום עם מדינות ערב מייצרים הזדמנות עסקית ייחודית עבור יצואניות. שילוב עובדים ערבים, אשר דוברים את השפה ומכירים את התרבות, יכול לסייע ביצירת שותפויות עסקיות
.כ-10% מהעסקים בישראל הינם עסקים בבעלות ערבית פנייה להיצע ספקים רחב יותר עשויה להוריד את עלויות .הספקים ו/או לשפר את איכות הספקים
העסקה של עובדים ערבים, אשר יכולים להיות זמינים לעבודה בשבתות ובחגים, עשויה לייצר המשכיות עסקית לאורך כל ימות השנה
שימוש במסלולי התעסוקה המוצעים על ידי משרד הכלכלה (כגון 4.17, 4.2) מפחיתים את עלויות ההעסקה של עובדים מהחברה הערבית
גיוון תעסוקתי עשוי לתרום לפתיחות מחשבתית של העובדים ולהגדיל יצירתיות וחשיפה לעולמות תוכן חדשים
גיוון תעסוקתי מייצר שיפור בתפיסה של הארגון בקרב הציבור והקהילה העסקית

הצטרפו לפורום

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם