שותפויות

בית הנשיא - יוזמת "התקווה הישראלית" של הנשיא ריבלין

קו-אימפקט נבחרה על ידי נשיא המדינה , מר’ ראובן ריבלין, כשותפה לקידום תעסוקה בחברה הערבית. שותפות זו כוללת קשר הדוק ומתמשך עם צוות הנשיא על מנת לעבוד על ביקורים משותפים, ישיבות ואירועים התומכים בתעסוקת עובדים מחברה  ערבית. במסגרת שיתוף הפעולה, קו-אימפקט מארחת כנס מעסיקים שנתי, בו חברות העובדות בשותפות עם קו-אימפקט מציגות בפני הנשיא את התקדמותן בדרכן לפריצת דרך בתעסוקה בחברה הערבית. 

המשרד לשוויון החברתי

קו-אימפקט הוא מיזם משותף עם הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי. שותפות זו כוללת התייעצויות אסטרטגיות, מטרות משותפות וחזון אחד של פריצת דרך בתעסוקת ערבים במגזר הפרטי בארץ. אנו שותפים הן בעשייה והן באמונה כי פיתוח כלכלי של החברה הערבית יביא לצמיחה אדירה בכלכלה הישראלית הכללית.
המשרד לשוויון חברתי וקו-אימפקט מממנים יחד את עבודת העומק בחברות- עליה בנויה תשתית העבודה אשר יוצרת את השינוי העמוק המיוחל בחברות. אנו מאמינים כי העבודה המשותפת שלנו תועיל לחברה הערבית והכללית ביתר שאת ולטווח ארוך.

המועצה העסקית

המועצה העסקית הוקמה בשנת 2019 במטרה להוביל את החשיבה האסטרטגית במיזם ועל מנת להוות, הלכה למעשה, את הפנים הציבוריות של העשייה שלנו. יחד, אנו מובילים חזון של תעסוקה שוויונית והולמת עבור החברה הערבית במגזר העסקי בישראל.  

המועצה העסקית מונה כ-100 חברים מבכירי המשק, המזדהים עם חזון קו אימפקט, המעורים בעבודת השינוי החברתי הנעשית בשטח ומסייעים כשותפים להובלה האסטרטגית של המיזם. בנוסף, חברי המועצה העסקית משמשים כ”משמיעי קולו” של המגזר העסקי לגבי צרכים, אתגרים, הזדמנויות ושיתופי פעולה בין-מגזריים.

המועצה העסקית מורכבת ממנכ”לי חברות הליבה של המיזם ומאנשי עסקים בכירים במשק, ערבים ויהודים כאחד.

הנהגת המועצה העסקית:

עופרה שטראוס – נשיאת המועצה העסקית

רים יונס – יו”ר משותפת

עודד גרא – יו”ר משותף

תוכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג של קו אימפקט מפגישה בין צעירים (מנטים) העובדים במגזר העסקי למנטורים בכירים בעלי ניסיון ניהולי רחב במשק. זוהי פלטפורמה והזדמנות חד פעמית להרחבת אופקים וליצירת קשר אישי ומקצועי החוצה קהילות, דורות ומגזרים.

הצמדים בתוכנית (מנטי-מנטור) הם של יהודי וערבי ויחסי המנטורינג טומנים בחובם פתיחת דלתות, רישות חברתי ומקצועי וחניכה ניהולית. במקביל לכלים המעשיים המוענקים בתוכנית המנטורינג, מתקיים הליך לימודי וייעוצי אודות אתגרים והזדמנויות בתעסוקת החברה הערבית.

פורום העמותות

פורום העמותות כולל בתוכו 12 עמותות וארגונים המובילים בתחומי תעסוקה ומדיניות. אשר חרטו על דגלן קידום החברה הערבית בעיקר דרך התעסוקה, דרך הכשרות, בניית חברה משותפת, קידום סטודנטים ובוגרים וחיבורם לשוק התעסוקה, גיוון ועוד.

פורום העמותות מקיים פעילויות בקהילה בתחום התעסוקה, ומייצג את החברה הערבית ואת המתרחש בשטח בדיונים חוצי מגזרים (עסקי, ציבורי, שלישי, פילנתרופיה). כמו כן, פורום העמותות פועל לפיתוח ויישום כלים להובלת שינוי אמיתי בקרב מעסיקים ומועמדים מהחברה הערבית.

העמותות החברות בפורום:

יוזמות אברהם
הגייק
עמותת תפוח
hasoub
אקורד
בעצמי
על פנר
it works
קו משווה
סיכוי
צופן

אקדמיה

תפקידה של האקדמיה בהובלת השינוי החברתי-תעסוקתי הוא משמעותי בזכות היותה מעסיק מגוון ומקור למועמדים איכותיים להשמה בחברות הליבה של המיזם.
אנו פועלים ליצירת יעדי השמה של עובדים מהחברה הערבית במוסדות אקדמאיים, משתתפים בכנסי תעסוקה ואירועים רלוונטיים בתוך המוסדות, מקיימים ימי “זרקור” ייעודיים אצל המעסיקים במיזם בהתאם לפקולטות ומנהלים מגוון שיתופי פעולה עם גורמים נוספים.

מוסדות אקדמיים השותפים במיזם קו אימפקט:

המכללה האקדמית תל אביב יפו
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת חיפה
הטכניון

חברה ערבית

השותפות עם החברה הערבית הכרחית וחיונית בקידום השינוי החברתי ופריצת הדרך בתעסוקה הולמת. קו-אימפקט פועלת נמרצות למען יצירת אקלים חברתי משתף, המאופיין ביצירת מרחבי השפעה ושיתופי פעולה מקצועיים העוסקים בשיח חברתי מודע ומושכל אודות קידום התעסוקה בחברה הערבית.

החיבור עם הקהילות המקומיות מאפשר לנו הבנה טובה יותר אודות הצרכים והאתגרים הקיימים בשטח ומאפשר לנו לפתח תוכניות עבודה מתאימות ברמה המקומית מתוך רגישות תרבותית ועקרונות של הדדיות, העצמה והפעלה חברתיתפורום צעירים

פורום הצעירים המוביל והחדשני של קו אימפקט הוא בית למנהיגות משפיעה וצומחת. הפורום מונה כ-300 חברים ומורכב ממנהלים, אקדמאים ויזמים צעירים, מובילים ומנוסים בתחומם, הרואים בקידום החברה הערבית כייעודם האישי. הפורום משמש כרשת חברתית ונטוורקינג המבוססת על ערכים משותפים. חברי הפורום נמצאים בחזית העשייה וההשפעה בתחומם והצליחו, כל אחת ואחד בדרכו, לפרוץ את תקרת הזכוכית.

החזון של הפורום מבוסס על העצמת תחושת המסוגלות של צעירים מהחברה הערבית להגשמת קריירה מקצועית וניהולית תוך הובלת שינוי חברתי. חברי הפורום מסייעים באיתור והכשרת עתודות ניהול, הרחבת רשת הנטוורקינג וקידום פרויקטים חברתיים, תעסוקתיים וכלכליים בעלי אימפקט בחברה הערבית.

שיתופי פעולה