חדשות

ההצלחה שלך תלויה רק בך! הכירו את מייסא

post3

טיפ של אלופה- החברות משתנות, הדלתות נפתחות ועכשיו ההצלחה שלך תלויה רק בך!

היא אוכלת DIVERSITY לארוחת הבוקר…היא גדלה בפקיעין ושם ינקה את הערכים של גיוון והכלה. היא מאמינה בכל ליבה שבמהות שלנו ובמקומות העמוקים באמת בני האדם שווים ואף לא כל כך שונים זה מזה ובוודאי שיש לה מה ללמוד מכל אדם באשר הוא.

נעים להכיר

מייסא. בת בכורה לאבא מהנדס בניין ולאימא פסיכולוגית ומדריכת יועצים, אשר חינכו וגידלו אותה לעצמאות. כיום היא אימא לשלושה ילדים. נשואה למהנדס בניין, גרה בנצרת ובמקצועה היא חשבת הפעילות מול ירדן בחברת טפרון.

הצלחנו לעצור אותה לראיון קצר שבו ביקשנו לשמוע על סיפור ההצלחה שלה ובעיקר, ללמוד מניסיון החיים שלה.

שמענו שהספקת הרבה עד היום, ושאספת כמה תובנות חשובות בדרך…שתפי אותנו.

נתחיל מכך שגדלתי בבית שבו סמכו עלי וחינכו אותי לעצמאות.

בתיכון השתתפתי בפרויקט משותף לביה"ס שלי ולבי"ס דו לשוני בהרצליה. במסגרת הפרויקט הבנתי שאין מושג כזה דו-קיום. או שיש קיום או שאין. רציתי ללמוד במגמת אלקטרוניקה ומחשבים, והעובדה שלא הייתה מגמה כזו בביה"ס שלנו לא מנעה ממני ללכת ללמוד רחוק יותר מהבית, בתרשיחא, שם מצאתי את מה שחיפשתי. כשסיימתי את התיכון פניתי להתנדבות –  למה? כי גם אימא שלי התנדבה כשהייתי ילדה. אני מאמינה שאנחנו ההורים, משמשים לילדים שלנו כמראה, מה שאנחנו עושים, הם מביטים, מפנימים ומיישמים. עכשיו או בהמשך.

התנדבתי בבי"ס יסודי בכפר ורדיםבהמשך הצטרפתי להתנדבות במחלקת דיאליזה בנהריה.

הגשתי מועמדות לרפואה, והתקבלתי לרפואת שיניים. ברגע האחרון פניתי לראיית חשבון וכלכלה באונ' חיפה.

במהלך הלימודים עבדתי קשה במבחר עבודות. את טרום ההתמחות עשיתי במשרד קטן בחיפה בראיית חשבון ובמקביל עבדתי בשלושה מקומות. כשסיימתי הגשתי מועמדות למס הכנסה ולמשרד "ארנסט אנד יאנג".

הוזמנתי לראיון ב"ארנסט אנד יאנג". לקבל זימון לכזה ראיון היה מבחינתי, ומבחינת כל חבריי הסטודנטים, סוג של חלום שמתגשם. הגעתי בהתלהבות מטורפת והאמת שהיתה לי שם חוויה לא קלה בראיון וכשמנהלת מש"א של המשרד התקשרה לשאול אותי מה קורה, אמרתי לה שהיה לי ראיון כזה שאני לא רוצה לעבוד בחברה. היא איחלה לי בהצלחה ואני המתנתי לראיון צפוי במס הכנסה.

לאחר שבועיים מנהלת מש"א  חזרה אלי וביקשה שאגיע לראיון נוסף, והתקבלתי.  אותו אדם בשני ראיונות שונים בגישה שונה באותו מקום – וזה לפעמים כל ההבדל. עבדתי במשרד כשאני אישה יחידה. ערבייה יחידה.

אפשר להשתלב במיגזר העיסקי ולהצליח, ויש גם חסמים ברור ויש גם קשיים כן – יש בורות ואי הכרות, פעם במיגזר עסקי שאלו אותי  אם יש לי גמלים… אבל השוק משתנה והמודעות עולה ויש הזדמנויות ואפשר להשתלב ולהצליח.

לאחר מכן מילאתי שורה של תפקידים במגוון חברות עד שהגעתי לחברת טפרון.

אפשר להצליח ולפרוח במיגזר העיסקי כאישה ערביה ?

חד משמעית אפשר להצליח ולפי דעתי כל אחת יכולה היום, המיגזר העיסקי הולך ומשתנה, הולך ומפנים את הפוטנציאל שלנו בחברה הערבית והדלתות וההזדמנויות נפתחות. אני כיום מנהלת תחום ירדן בחברה שבה אני עובדת, זה לא פשוט – אני עובדת בירדן כאישה בפוזיציה ניהולית, אני תמיד האישה היחידה שיושבת בישיבות כשכולם גברים סביבי. זה אפשרי להצליח אפשר להתגבר על החסמים והאתגרים. אני מאמינה שאם את לא מתנצלת על היותך אישה, ומשדרת ומתארת את המקצועיות שלך, את תעברי מסך. אף אחד לא יגיד כלום. כל מה שיישאר להם לעשות, זה להתרשם ממך. נקלעתי לא מעט לסיטואציות בהן נדרשתי לשכנע במקצועיות שלי ועמדתי בכך בכבוד. אם אני משקפת הצלחה וביטחון, זה מה שהסביבה חווה ממני. וכך אני גם מחנכת את ילדיי.

שמענו שאת פעילה במקומות נוספים מלבד עבודתך בטפרון. ספרי.

אני דירקטורית בשתי עמותות. הראשונה, מטרתה העצמה כלכלית לנשים. אנחנו מפעילים תכנית אשר נקראת "עסק משלך" אשר במסגרתה אנחנו פונים לכל אישה שרוצה להתפרנס בכבוד בעסק משלה ומציעים תמיכה וסיוע. אני מאמינה שכל אישה יכולה תמיד להרוויח יותר אם תקבל את ההכוונה הנכונה.

העמותה השנייה, למעשה חברה לתועלת הציבור, שאני פעילה בה היא קו-אימפקט. חבר שותף בפורום המוביל של צעירים מובילים מהחברה הערבית הזמין אותי להצטרף. קו אימפקט  עושה מבחינתי עבודת קודש ומיישמת את תכנית הגיוון וההכלה שאני כל כך  מאמינה בה. קו אימפקט מחברת חומר גלם אנושי מצוין  לחברות ישראליות מובילות ומסייעת להן להפנים את הפוטנציאל ולמצות אותו, ומצליחה להפיק מכך את המיטב.

הוזמנת להרצות בכנס מול אנשי שיווק. תספרי על זה קצת.

אכן הוזמנתי להרצות בקרב 200 אנשי שיווק. נושא ההרצאה הוא גיוון והכלה. אם החברות הגדולות והמובילות בארה"ב  כבר הבינו מזמן את כוחו של הגיוון לתועלת עסקית הגיע הזמן שגם בארץ, החברות הישראליות יפנימו  זאת. הגיוון פותח עולמות. הוא מעשיר מאוד את האנשים כולם בארגון ואת האווירה ובסופו של דבר ממתג את הארגון חיובי יותר כלפי כל האוכלוסיה. כמובן שבחברה שבה 20 אחוז מהאוכלוסיה לא מיוצגים במיגזר העסקי התועלת העסקית לעסק שרוצה לייצר אינטרקציה עם הסביבה והחברה שבה הוא פועל – חייב לעצמו גיוון והכלה. ובכלל – אני מאמינה גדולה בכך שיש לנו תמיד מה ללמוד מאחרים, במיוחד אם הם שונים ממני במהותם.

איזו עצה טובה את יכולה לתת לצעירים אקדמאים מהחברה הערבית שרוצים להשתלב בתפקידים בכירים בחברות מובילות במשק בארץ?

אנחנו  צריכים לעבוד הרבה על עצמינו כדי לעשות הרבה שיווק עצמי, מיתוג עצמי. אני אומרת לאחרים מה שאמרתי לעצמי – אל תפחדו להיות שונים.

תשדרו את המקצועיות שלכם. למדנו והשקענו כמו אחרים. אל תפחדו מהערות, תצמחו מהן. אל תשימו את עצמכם במקום של "אנחנו האחר". אתם יכולים כמו כולם גם אם יש ביננו הבדלים. תעבדו על נטוורקטינג. תעשירו את ההיכרויות שלכם כי כל קצה חוט הוא ליד. המעסיק ייתן לכם מה שתרצו אם תציגו את עצמכם כמו שצריך אם תעשו את העבודה ואתם יכולים כמו שאחרים יכולים.  תשתלבו בוועדות, בפורומים ותשפיעו. זה יעזור להעביר את העמדה שלכם וגם יעזור לכם להמשיך להתפתח.

בשורה התחתונה, השמיים הם הגבול. החברות במשק משתנות בשנים האחרונות, מבינות את הפוטנציאל בחברה הערבית ואת הצורך שלהן להשתנות ורוצות לקלוט ולשלב – ועכשיו יש לנו הזדמנות, ומי שרוצה להצליח- יכול. הדלתות נפתחות לנו, ועכשיו הדברים תלויים בנו. שנעיז להכנס בדלתות שנפתחות, שנאמין בעצמינו,  ושלא נוותר על החלומות שלנו.

שתפו את הפוסט

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדאין
הסכמי השלום עם מדינות ערב מייצרים הזדמנות עסקית ייחודית עבור יצואניות. שילוב עובדים ערבים, אשר דוברים את השפה ומכירים את התרבות, יכול לסייע ביצירת שותפויות עסקיות
.כ-10% מהעסקים בישראל הינם עסקים בבעלות ערבית פנייה להיצע ספקים רחב יותר עשויה להוריד את עלויות .הספקים ו/או לשפר את איכות הספקים
העסקה של עובדים ערבים, אשר יכולים להיות זמינים לעבודה בשבתות ובחגים, עשויה לייצר המשכיות עסקית לאורך כל ימות השנה
שימוש במסלולי התעסוקה המוצעים על ידי משרד הכלכלה (כגון 4.17, 4.2) מפחיתים את עלויות ההעסקה של עובדים מהחברה הערבית
גיוון תעסוקתי עשוי לתרום לפתיחות מחשבתית של העובדים ולהגדיל יצירתיות וחשיפה לעולמות תוכן חדשים
גיוון תעסוקתי מייצר שיפור בתפיסה של הארגון בקרב הציבור והקהילה העסקית