חדשות

בכירי המשק נפגשו עם הנשיא הרצוג לקידום קשרי העבודה בין יהודים וערבים

WhatsApp Image 2023-11-20 at 08.39.15
ביום ראשון, 19.11 התקיים בבית הנשיא מפגש המועצה העסקית של קו אימפקט, עם כבוד נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו הגב' מיכל הרצוג.
במפגש השתתפו מעל ל-30 מבכירי ובכירות המגזר העסקי, יהודים וערבים, ועסק ביחסים בין הצדדים בשוק העבודה בעת הזו, בדרכי ההתמודדות מעוררת ההשראה של המעסיקים, הליווי המקצועי של צוות היועצים והעובדים של קו אימפקט, מתוך הבנה של החשיבות ביצירת שיח הבנוי על אמון הדדי, ויצירה של סביבות עבודה בטוחות ומכילות, לצד הפחתת החששות והפחדים הקיימים בין האוכלוסיות.
המנהיגות העסקית הדגישה פה אחד את נחישותה להמשיך לקדם חיים משותפים, ומוכנים לפעול כדי להמשיך ולקדם חברה אזרחית משותפת ושיוויונית.
המועצה העסקית של קו אימפקט ממחישה פעם נוספת כי בעתות משבר, אל מול האיומים הרבים הנשקפים, עוברת דרך תעסוקה שוויונית, גיוון, הכלה וחוסן ארגוני – ותתאפשר רק בזכות ההירתמות של המגזר העסקי וכלל השחקנים.
צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

שתפו את הפוסט

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדאין
הסכמי השלום עם מדינות ערב מייצרים הזדמנות עסקית ייחודית עבור יצואניות. שילוב עובדים ערבים, אשר דוברים את השפה ומכירים את התרבות, יכול לסייע ביצירת שותפויות עסקיות
.כ-10% מהעסקים בישראל הינם עסקים בבעלות ערבית פנייה להיצע ספקים רחב יותר עשויה להוריד את עלויות .הספקים ו/או לשפר את איכות הספקים
העסקה של עובדים ערבים, אשר יכולים להיות זמינים לעבודה בשבתות ובחגים, עשויה לייצר המשכיות עסקית לאורך כל ימות השנה
שימוש במסלולי התעסוקה המוצעים על ידי משרד הכלכלה (כגון 4.17, 4.2) מפחיתים את עלויות ההעסקה של עובדים מהחברה הערבית
גיוון תעסוקתי עשוי לתרום לפתיחות מחשבתית של העובדים ולהגדיל יצירתיות וחשיפה לעולמות תוכן חדשים
גיוון תעסוקתי מייצר שיפור בתפיסה של הארגון בקרב הציבור והקהילה העסקית